Artykuły

Testosteron na depresję

"TESTOSTERON - steroidowy męski hormon płciowy wytwarza­ny przez jądra" - tyle pisze En­cyklopedia Popularna PWN o tym ostatnio popularnym słowie (przy­pomnijmy: właśnie lansowana jest nowa piosenka Kayah zatytuło­wana... "Testosteron"). I właśnie "Testosteron" to tytuł spektaklu, który już w najbliższą niedzielę szczecinianie będą mieli okazję obejrzeć na scenie Opery na Zam­ku. To przedstawienie warszaw­skiego Teatru Montownia robi obecnie furorę w całej Polsce, a recenzenci okrzyknęli go wyda­rzeniem teatralnym.

Sztukę "Testosteron" napisał Andrzej Saramonowicz, jeden z twórców filmów "Ciało" i "Pół se­rio". Całość wyreżyserowała Agnieszka Glińska, a w obsadzie znaleźli się m.in.: Krzysztof Stelmaszyk (widzowie doskonale zna­ją aktora z serialu "Złotopolscy"), Robert Więckiewicz i Tomasz Karolak. Spektakl rozpoczyna się w momencie, gdy Kornelowi, 30-letniemu ornitologowi, narze­czona ucieka sprzed ołtarza...

A oto, co o sztuce powiedział w jednym z wywiadów jego autor - A.Saramonowicz:

"Testosteron" napisałem, by nie popaść w depresję. (...) Spo­tkałem się w knajpie z Rafałem Rutkowskim, aktorem Teatru Mon­townia. Powiedziałem mu, że mam pomysł na film o facetach, którzy siedzą i gadają o kobietach, coś jak "Piw­ne rozmowy braci McMullen" albo "Sprzedawcy". Że chcę opowiedzieć, jak trudno jest myśleć o spra­wach wzniosłych i ducho­wych, kiedy hormony cię pchają w zupełnie inną stronę. Rafałowi oczy się zaświeciły: "A może zrobić to w teatrze?". To był superpomysł - tekst napisa­łem w trzy tygodnie, a pre­miera była za cztery mie­siące.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji