Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Ernestem Bryllem

W ramach festiwalu Literatura Na Peryferiach 9 sierpnia o g. 18.30 w klubie Dziwny Świat Edwarda M. na placu Szembeka 4A odbędzie się spotkanie z Ernestem Bryllem zatytułowane "Chuligani z Kica". Wstęp wolny.

Premiera nowych wierszy Ernesta Brylla, prezentacja rękopisów oraz listów (m.in. od Marka Hłaski) to niektóre atrakcje trzeciej odsłony festiwalu "Literatura Na Peryferiach". Gość spotkania, który był jednym z pierwszych mieszkańców legendarnego "Kica" (domu studenckiego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Kickiego na Grochowie, oddanego do użytku w latach 50. XX wieku) opowie też o Grochowie tamtych lat, życiu artystycznym i nie-artystycznym w domach studenckich oraz o życiu intelektualnym i towarzyskim stolicy w czasach późnego Bieruta i wczesnego Gomułki. Część wieczoru poświęcona będzie zapomnianemu poecie pokolenia "Współczesności", związanemu z warszawską Pragą, Marianowi Ośniałowskiemu (1920-1966), barwnej postaci stołecznej bohemy artystycznej lat 50. Podczas spotkania można będzie kupić książki Ernesta Brylla po promocyjnych cenach.

23 sierpnia - Brulion wędrowca - gość i bohater: Maciej Malicki

6 września - Fabryka pachnąca czekoladą - gość i bohater: Olgierd Budrewicz

20 września - Dolary nad "Balatonem" - gość i bohater: Marek Nowakowski

Literatura Na Peryferiach to cykl czwartkowych spotkań z autorami, których twórczość lub biografia związane są z Grochowem, Kamionkiem, Gocławkiem i Gocławiem. Towarzyszyć im będą wystawy, minikoncerty i kiermasze książek. Spotkania poprowadzi Cezary Polak, dziennikarz, mieszkaniec Grochowa.

Gośćmi poprzednich spotkań byli: Marek Bieńczyk, Tadeusz Sobolewski.

Gośćmi kolejnych spotkań (łącznie będzie ich ok. 30) będą m.in.

Andrzej Stasiuk, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Rutkowski, Muniek Staszczyk, Barbara Osterloff, Katarzyna Sowula, Juliusz Strachota, Marek Kochan, Daniel Pasent, Piotr Zaremba, Krzysztof Środa, Marek Zagańczyk, a bohaterami: Wyspiański, Żeromski, Stachura, Gombrowicz, Borowski, Korczak, Dobraczyński, Kubiak, Hłasko, Tyrmand, Wiech i inni.

Organizator: Stowarzyszenie Creo (www.creo.org.pl). Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji