Artykuły

Gdańsk. Kolorowe show na Ołowiance

Cztery żywioły, cztery kolory, cztery wymiary energii - artystyczne połączenie obrazu, dźwięku i światła. Takie będzie widowisko, które rozpocznie się o godzinie 20 w piątek (14 sierpnia) na Wyspie Ołowianka pt. "Nasza misja to energia". Zakończy je koncert Kayah. Imprezę poprowadzą znani trójmiejscy aktorzy: Tamara Arciuch-Szyc [na zdjęciu] i Mirosław Baka.

Spektakl odbędzie się w miejscu, gdzie w niedługim czasie powstanie kładka łącząca Ołowiankę z Targiem Rybnym. W widowisku wezmą udział grupy baletowe ArtColorBalet. Występom towarzyszyć ma zaskakująca scenografia, budowana kolorami świateł. Usłyszymy też specjalnie na tą okazję skomponowaną muzykę (inspirowaną "Czterema porami roku" Antonio Vivaldiego).

Pojawią się znani artyści: Ewelina Flinta, Paweł Kukiz, Olga Bończyk i Mirosław Czyżykiewicz. Będzie Zespół SoFa, Kameleon oraz Hanzeatycka Orkiestra Kameralna i Chór Marynarki Wojennej. Całość wieczoru zwieńczy koncert Kayah. To wielka gwiazda. Żadna polska artystka nie osiągnęła w minionych dziesięciu latach takiego sukcesu, jak ona.

Dodatkowe atrakcje imprezy to m.in. dwa wielkie telebimy ustawione obok estrady na Ołowiance - wyświetlające przygotowany na tą okazję film i tworzące scenografię. Ponadto czeka nas pokaz świateł laserowych na Motławie (pojawią się obrazy, postaci, pływające barki itp.)

Przygotowana z okazji branżowego święta energetyków impreza ma szansę stać się Gdańskim wydarzeniem kulturalnym. Fundatorem są Elektrociepłownie Wybrzeże S.A z Gdańska. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji