Artykuły

Na pewno mnie polubicie...

- Krakowska Akademia Teatralna ma jedną bardzo ważną zaletę: uczy przede wszystkim uczciwej, solidnej pracy. Lata studiów przekonały mnie, że aby coś w życiu osiągnąć, trzeba najpierw na to porządnie zapracować - mówi absolwentka PWST im. Solskiego w Krakowie, MAGDALENA TURCZENIEWICZ.

Jest młodą aktorką, która wie czego chce... Zadebiutowała rolą Tatiany Unger w serialu "Egzamin z życia". Na co dzień Magdalena Turczeniewicz jest osobą pozytywnie nastawioną do świata, która właśnie spełnia swoje marzenia...

Udało się, trafiłaś na plan serialu. Długo czekałaś na swoją szansę?

Magdalena Turczeniewicz: Właściwie nie było to jakieś specjalne oczekiwanie, wszystko potoczyło się bardzo przypadkowo. Na plan serialu "Egzamin z życia" trafiłam półtora roku temu dzięki Jerzemu Grałkowi - mojemu profesorowi z Krakowskiej Akademii Teatralnej. Na początku - wiadomo, łatwo nie było, zwłaszcza, że w Krakowie nie mieliśmy żadnych zajęć dotyczących technik gry filmowej. Po pewnym czasie nabrałam więcej pewności. Nie bez znaczenia była pomoc innych aktorów, zwłaszcza Mateusza Damięckiego, który dawał mi na każdym kroku wskazówki.

Twoja serialowa postać to skomplikowana osobowość...

- Można tak powiedzieć (śmiech). Gram dziewczynę przewrotną, ale i nieszczęśliwą. Moja rola była od początku bardzo dramatyczna: najpierw poważne problemy ze zdrowiem, potem tragiczne wydarzenia w Iraku - to nie były dla Tatiany przyjemne chwile. Przez pewien czas moja bohaterka była osamotniona, co doprowadziło ją do zdrady partnera. Jak zareagowali na to widzowie, bo z tego, co wiem, darzyli cię ogromną sympatią? Można się było tylko domyślać, że taki wybryk nie spotka się z przychylną reakcją (śmiech). Na szczęście, scenarzyści usprawiedliwili to zajście bardzo umiejętnie. Chyba moja bohaterka została rozgrzeszona (śmiech).

Czy wykorzystujesz w serialu umiejętności zdobyte podczas studiów?

- Krakowska Akademia Teatralna ma jedną bardzo ważną zaletę: uczy przede wszystkim uczciwej, solidnej pracy. Lata studiów przekonały mnie, że aby coś w życiu osiągnąć, trzeba najpierw na to porządnie zapracować.

Co, poza serialem, masz w planach zawodowych? Może jakiś film?

- Oczywiście, że chciałabym wystąpić w dużej produkcji. Mam nadzieję, że coś się po tym serialu zacznie dziać. W tej chwili potrzebuję szansy na to, aby móc zaprezentować widzom moje wszystkie umiejętności aktorskie.

Jaką osobą jesteś prywatnie?

- Jestem na pewno bardzo pogodna, wrażliwa i do wielu rzeczy podchodzę bardzo emocjonalnie. Poświęcam się w całości moim pasjom i jeśli kogoś kocham, to gotowa jestem dać z siebie wszystko...

***

CIEKAWOSTKI

Urodziła się w Kędzierzynie-Koźlu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji