Artykuły

Bytom. Opera Śląska wyrusza na letnie tournee

Zespół artystów Opery Śląskiej w Bytomiu wyruszył w środę na wakacyjne tournee po Europie. Do września w Niemczech i Szwajcarii odbędzie się 68 plenerowych przedstawień, podczas których publiczność obejrzy i usłyszy najsłynniejsze dzieła Giuseppe Verdiego: "Aidę" i "Nabucco" (na zdjęciu).

Występy odbędą się głównie w mniejszych miejscowościach, m.in. w parkach, amfiteatrach i nad wodą. Pierwszy spektakl artyści zagrają w czwartek w Neunkirchen, ostatni 2 września w Wunstorf-Steinhude.

W wakacyjnych występach weźmie udział łącznie 150 artystów - soliści, chór i orkiestra, która wystąpi pod dyrekcją szefa bytomskiej opery, Tadeusza Serafina, a także Jose Ferreira-Lobo z Portugalii, Krzysztofa Dziewięckiego, Agnieszki Kreiner i Andrzeja Knapa.

Artyści, którym towarzyszą zespoły techniczny i organizacyjny, podróżują trzema autokarami, a dekoracje, kostiumy i rekwizyty jadą ciężarówką. Niektóre spektakle zaplanowano dzień po dniu, dlatego przewóz tych akcesoriów i aranżacja sceny przed występem to duże wyzwanie logistyczne. Zespół będzie grał plenerowe spektakle bez względu na pogodę. Zaplanowano także kilkudniowe przerwy, podczas których artyści wracają do kraju.

Opera Śląska w swej ponad 60-letniej historii odwiedziła kilkanaście państw. Gościła m.in. w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Czechach, Francji, USA, Kanadzie i na Ukrainie. Kilkaset zagranicznych występów odbywało się głównie na estradach plenerowych: na miejskich rynkach, w parkach, a nawet na boisku piłkarskim.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji