Artykuły

Łodź. Brytyjscy aktorzy w plenerach Nowosolnej

dziś Do Łodzi przyjechali brytyjscy aktorzy, przygotowujący się do kręcenia filmu "Wiosna 1941". W Hotelu Grand mieszkają Joseph Fiennes [na zdjęciu], znany z "Zakochanego Szekspira", Kelly Harrison i Neve Macintosh. Wczoraj oczekiwano przyjazdu Claire Higgins - odtwórczyni głównej roli w polsko-izraelskiej produkcji.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w piątek. Reżyserem jest nominowany do Oscara za "Behind The Walls" (Nad murami) Uri Barbash. Producentem ze strony polskiej zostało łódzkie studio Opus Film.

Największą gwiazdą w sprowadzonej z Wielkiej Brytanii części obsady jest Joseph Fiennes - wspomniany "Zakochany Szekspir" Johna Maddena zdobył w 1999 roku siedem Oscarów. Zagrał też w "Ukrytych pragnieniach", "Elżbiecie I". "Wrogu u bram" czy "Kupcu weneckim". Oprócz niego w filmie zagrają Szkotka Neve Macintosh i Kelly Harrison - aktorka znana Brytyjczykom z seriali.

- Aktorzy już pracują w Łodzi, dni będą mieli bardzo wypełnione - potwierdza Ewa Puszczyńska, producent filmu. - Trwają pierwsze próby w miejscach, gdzie będą kręcone zdjęcia, aktorzy dokonują ostatnich doborów kostiumów i rekwizytów. Mają też zajęcia z Jo Cameron Brown, Brytyjką prowadzącą ćwiczenia językowe.

Dzień pracy aktorów rozpoczął się wczoraj o godzinie szóstej. Z przerwą obiadową trwał dwanaście godzin. Zdjęcia będą kręcone przede wszystkim w plenerach koło Nowosolnej, a także w studiu filmowym przy ul. Łąkowej.

Film o roboczym tytule "Wiosna 1941" nie będzie ukazywać wojny i prześladowań Żydów. Skoncentruje się na losie jednej rodziny, starającej się przetrwać okupację. Mieszkająca w Kanadzie słynna wiolonczelistka Clara Planck, grana przez Claire Higgins, zostanie zaproszona do miasta w Polsce, w którym się urodziła. Jej występ ma uświetnić uroczystość otwarcia sali koncertowej nazwanej jej imieniem. Bohaterka przyjedzie z córką. Powrót po wielu latach sprawi, że w jej pamięci odżyją wspomnienia z wiosny 1941 roku, kiedy straciła męża i dwie córki.

Młodą Clarę zagra Neve Macintosh, w roli jej męża - Artura zobaczymy Josepha Fiennesa. Kelly Harrison wystąpi jako Emilia - Polka, która ukrywała rodzinę Clary w czasie okupacji i wdała się w romans z jej mężem. W Emilię z czasów powojennych wcieli się Maria Pakulnis. Spośród polskich aktorów w filmie zobaczymy także Mirosława Bakę, Stanisława Brejdyganta i Łukasza Simlata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji