Artykuły

Warszawa. To nie koniec zmian w teatrach?

Kolejne po Teatrze Powszechnym i na Woli zmiany na stanowiskach dyrektorów warszawskich scen. Biuro Kultury zdecydowało, że do Teatru Studio przyjdzie Bartosz Zaczykiewicz [na zdjęciu], a do Dramatycznego - Paweł Miśkiewicz. Szef Biura Kultury Marek Kraszewski zapowiada, że w połowie lipca wyjawi, czy nastąpią jeszcze jakieś zmiany personalne.

W tym tygodniu Biuro Kultury na miejsce Zbigniewa Brzozy w Teatrze Studio powołało Bartosza Zaczykiewicza, dotychczasowego dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zaczykiewicz przekształcił scenę w Opolu w forum młodych twórców. Maja Kleczewska wystawiła tam "Makbeta", Paweł Passini "Klątwę", Marek Fiedor "Matkę Joannę do Aniołów". Zaczykiewicz pracę w stolicy rozpocznie 1 września.

Z kolei druga, nieoczekiwana, zmiana ma nastąpić w Teatrze Dramatycznym. Piotra Cieślaka ma zastąpić współpracujący z tą sceną Paweł Miśkiewicz. Cieślak nie chce komentować tej informacji.

Szef Biura Kultury Marek Kraszewski zapowiada, że w połowie lipca zorganizuje spotkanie z prezydent miasta Hanną Gronkiewicz-Waltz, na którym wyjaśni powody swoich decyzji. Wtedy też wyjawi, czy nastąpią jeszcze jakieś zmiany personalne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji