Artykuły

Gdańsk. Seweryn będzie czytał "Pana Tadeusza"

Znany aktor teatralny i filmowy Andrzej Seweryn (na zdjęciu) będzie publicznie czytał "Pana Tadeusza". Choć organizatorzy nie wybrali jeszcze miejsca gdzie posłuchać będzie można dzieła wieszcza narodowego, wiadomo że odbędzie się to od 26 do 31 sierpnia w ramach Europejskiej Gali Słowa Verba Sacra.

- Chcielibyśmy w Gdańsku powrócić do sprawdzonych, dobrych, klasycznych form kontaktu z żywym słowem z dobrą literatura w wykonaniu najlepszych ust, najlepszych interpretatorów słowa żywego. Chcielibyśmy rozpocząć od "Pana Tadeusza" w wykonaniu pana Andrzeja Seweryna to jest tylko początek tego cyklu. Mam nadzieję, że mieszkańcy metropolii gdańskiej zechcą przyjąć zaproszenie na tą ucztę słowa - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Podczas środowej konferencji prasowej reżyser przedsięwzięcia Przemysław Basiński przekazał, za pośrednictwem Adamowicza, Andrzejowi Sewerynowi tekst mickiewiczowskiego dzieła. - Uważam że warto czytać takie teksty, aby być po prostu bogatszym, żeby być duchowo najzwyczajniej bogatszym - powiedział Andrzej Seweryn.

Według niego, "naród, który zna swoją przeszłość, potrafi czerpać ze swojej przeszłości, potrafi stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością, jest narodem bogatszym, społeczeństwem, którym trudniej manipulować, które może lepiej budować swoją przyszłość".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji