Artykuły

Warszawa. Przyznano Nagrody Ministra Kultury

Krzysztof Ptak, Erwin Axer (na zdjęciu), Anna Seniuk, Jerzy Stuhr, Paweł Szymański i Marek Nowakowski znaleźli się wśród artystów, którzy otrzymają w sobotę Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Statuetki przyznawane są przedstawicielom środowisk twórczych za całokształt działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski docenił w tym roku, w dziedzinie filmu, Krzysztofa Ptaka i Jadwigę Zajiczek.

W kategorii teatr nagrodę otrzymają Erwin Axer, Anna Seniuk, Jerzy Stuhr i Wojciech Tomczyk.

W sekcji literatury uhonorowani zostaną Andrzej Bartyński, Marek Nowakowski i Roman Śliwonik, a w dziedzinie muzyki - Roman Berger, Ewa Michnik i Paweł Szymański.

Jacek Purchla otrzyma statuetkę w kategorii ochrona dziedzictwa kultury; w dziedzinie upowszechniania kultury doceniono Marię Baliszewską i Andrzeja Chłopeckiego, a w dziedzinie sztuk plastycznych - Inez i Andrzeja Baturo, Eugeniusza Muchę i Witolda Skulicza.

Władysław Kulawiak otrzyma statuetkę w kategorii twórczości ludowej. Nagrodę Honorową za całokształt działalności społeczno - kulturalnej otrzyma Polskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Nagrody ministra kultury zostaną wręczone po raz 11. Kandydaci do tych wyróżnień są zgłaszani przez instytucje kultury, szkoły wyższe, związki twórcze i kulturalne oraz grupy osób reprezentujących środowiska artystyczne. Laureatów wybiera jury złożone z przedstawicieli środowisk twórczych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji