Artykuły

Cannes. Scenariusz Wrony i Treli nagrodzony

Scenariusz pt. "Tamagotchi" Marcina Wrony [na zdjęciu] i Grażyny Treli zdobył trzecie miejsce w Międzynarodowej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2007. Wcześniej wygrał Polską Edycję, zorganizowaną przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Na Festiwalu Filmowym w Cannes ogłoszono wyniki Międzynarodowej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill 2007. Pierwszę nagrodę zdobył Szkot John Milarky za scenariusz "The Strangest Thing". Druga nagroda przypadła Mary Wells za "Landscape in Pastels". Trzecie miejsce zajęli Marcin Wrona i Grażyna Trela ze scenariuszem "Tamagotchi", którzy wygrali Polską Edycję Konkursu, organizowaną już po raz drugi przez Szkołę Andrzeja Wajdy - w zeszłym roku wygrał ją Maciej Adamek ("Zdjęcie"), który również zajął trzecie miejsce w Edycji Międzynarodowej. Jury międzynarodowe przyznało też Wyróżnienie dla Carleen Kyle z Kanady za "Pearl's Cut n' Curl".

Prezes RKO Pictures i pomysłodawca Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill , Ted Hartley zaznaczył, że poziom scenariuszy przysyłanych na konkurs stale się podnosi - świadczy o tym rosnąca liczba filmów, które powstają według nagradzanych prac.

- W tym roku scenariusze Edycji Międzynarodowej reprezentowały najwyższy poziom od 18 lat, czyli od początku konkursu. To prawdziwy sukces naszego przedsięwzięcia!" - powiedział Ted Hartley.

"Tamagotchi" Marcina Wrony i Grażyny Treli opowiada o młodym bokserze, który dowiaduje się, że jest ciężko chory i niedługo umrze. Mężczyzna chce pozostawić na świecie coś po sobie - uznaje, że powinno to być dziecko. Zaczyna szukać kobiety, która zgodzi się mu to dziecko urodzić. Jednak kobieta też będzie miała swoja tajemnicę.

Organizatorem Polskiej Edycji Konkursu jest Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Partnerami-współorganizatorami są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, HBO Polska, Instytut Adama Mickiewicza oraz Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy. Na konkurs przysłano w tym roku rekordową ilość zgłoszeń - 150. Uroczyste ogłoszenie wyników Polskiej Edycji Konkursu odbyło się 8 marca 2007, w warszawskim kinie Muranów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji