Artykuły

Płock. Premiera Teatru Per Se w Spichlerzu

Pięcioro aktorów, scena ze stołem i krzesłami i muzyka - to nie będzie przedstawienie pełne rozmachu. Jednak i tak zapowiada się doskonale. Pierwszy w mieście prywatny Spichlerz w koprodukcji z płockim Teatrem Dramatycznym zapraszają w sobotę [19 maja] na premierę przedstawienia pt. "Tryb".

Wielbiciele sztuki scenicznej już powinni sobie ostrzyć zęby. Po pierwsze dlatego, że to kolejna realizacja Per Se - niezależnego teatru założonego przez trzech płockich aktorów: Mariusza Pogonowskiego [na zdjęciu], Piotra Bałę i Pawła Gładysia. Per Se pokazało już klasę w swoim pierwszym przedstawieniu - "Sztuce" Yasminy Rezy (premiera odbyła się jesienią 2005 r.). Teraz nie może być gorzej.

Po drugie - tym razem Per Se wzięło na warsztat nie sprawdzony i uznany, bezpieczny tekst, (jakim niewątpliwie była "Sztuka"), tylko coś zupełnie nowego i własnego. Opowieść o życiu człowieka podana w konwencji kabaretowej autorstwa Mariusza Pogonowskiego, a zatytułowana "Tryb".

- Życie Tryba to kabaret. Ale nie kabaret w rozumieniu: kilka niezwiązanych ze sobą skeczy. Kabaret, czyli rzecz i do śmiechu, i do refleksji, z wyolbrzymionymi emocjami - opowiadał "Gazecie" Pogonowski. - Kilka wynikających z siebie etiud składających się na opowieść o współczesnym człowieku, czyli trybie w wielkiej machinie.

Do tego dochodzi sprawa muzyki, kabaret nie może się przecież obyć bez śpiewanych na żywo piosenek. Tak będzie i w tym przypadku. Muzykę do "Tryba" napisał Krzysztof Misiak, a śpiewać będą aktorzy. Mariusz Pogonowski zapowiada cały wachlarz muzycznych nastrojów - od wpadających w ucho melodii, przez jazz, po death metal.

Spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Dramatycznym. Podstawowa ekipa, współzałożyciele Per Se plus koleżanki z Teatru Dramatycznego, Katarzyna Anna Małolepsza i Magdalena Tomaszewska-Karbowska, już szlifują szczegóły na ostatnich próbach w świeżo odnowionym gabinecie dyrektora płockiego teatru. A na premierę zapraszają wszystkich do Spichlerza przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b w sobotę o godz. 19. Bilety można kupić w biurze obsługi widza w płockim teatrze (kosztują 20 zł normalny i 15 zł ulgowy). Kolejne przedstawienia "Tryba" zaplanowano na 10 i 17 czerwca, także w Spichlerzu, o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji