Artykuły

Szczecin. "Stara kobieta wysiaduje" w Teatrze Współczesnym

Jeden z najważniejszych tekstów Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje" pokazany zostanie w Szczecinie tym razem w języku niemieckim. 7 maja na scenie Teatru Współczesnego wystąpi berliński, niemiecko-polski Teatr Studio, będący jednocześnie szkołą dla młodych adeptów sztuki aktorskiej.

Tekst Różewicza to przypowieść o naszej cywilizacji, będącej - w interpretacji autora - chaotycznym śmietniskiem, na którym siedzi tytułowa Stara Kobieta.

- "Ludzkość dąży do zagłady, nieświadomie. Ratunek leży w tej starej kobiecie, która niesie w sobie jakąś tajemnicę" - tak o spektaklu mówi Janina Szarek [na zdjęciu], jego reżyser, odtwórczyni głównej roli i założycielka Teatru Studio. - "Nie wiadomo, skąd się pojawia, kim tak naprawdę jest. Nie jest postacią psychologiczną, jest postacią symboliczną, totemem, postacią bardzo archaiczną. I ona broni prastarych ludzkich wartości, broni życia człowieka".

"Stara kobieta wysiaduje" - to najnowsza premiera tej polsko-niemieckięj sceny teatralnej, która na swoim koncie ma m.in. wystawienie "Wariata j zakonnicy" Witkacego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji