Artykuły

Lublin. Gramoffon dla sztuki niezależnej

Doczekaliśmy się nowego lokalu o zacięciu artystycznym na Starym Mieście. 27 kwietnia, jeszcze bez oficjalnego, planowanego na później otwarcia wpada w obroty Gramoffon, który mieści się w piwnicach pod najpiękniejszą z lubelskich kamienic - kamienicą Konopniców przy Rynku 12, niesłusznie nazywaną "kamienicą Sobieskich", zdobną w ostatnio wspaniale odrestaurowaną renesansową fasadę z 1614 r.

Piwnice wyremontowali i poprowadzą kawiarnię-restaurację artystyczne dusze - Jarosław Tomica i Michał Zgiet, aktorzy z Kompanii Teatr, którzy dziś z Teatrem Provisorium ruszają do Pragi, by w stolicy Czech prezentować swój słynny spektakl "Ferdydurke", oraz Gabriel Menet, muzyk i kompozytor znany m.in. z ilustracji muzycznych do przedstawień Teatru Andersena. Podwójne "ff' w nazwie nawiązuje do nurtu off, do którego zalicza się Kompanię Teatr i podpowiada, że będzie tu gościła sztuka niezależna, ale nie tylko.

Michał Zgiet powiedział Kurierowi, że już przeprowadzili rozmowy z Krzesimirem Dębskim na temat jego występu. W dziedzinie kulinarnej deklaracje o nawiązaniu współpracy z lokalem przy Rynku złożyli Robert Makłowicz, Maciej Kuroń i przedstawiciele Pascala. Wkróte ma też ruszyć ogródek za kamienicą, w którym panowie planują latem zorganizowć festiwal jazzowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji