Artykuły

Łódź. "Kraina uśmiechu" na scenie i na telebimie

Do Wiednia i do Chin zaprasza Teatr Muzyczny. Z wielką starannością o szczegóły inscenizacyjne, w oprawie licznych spotkań i wystaw, pod patronatem Ambasady Chin przygotowana została "Kraina uśmiechu" Lehara. Bezpośredni przekaz z sobotniego spektaklu (godz. 19.30) będzie można zobaczyć na telebimie umieszczonym przed teatrem.

To po dwu latach pierwsza premiera w gmachu przy ul. Północnej.

Wspaniała muzyka i niebanalne libretto. Miłość Europejki i chińskiego księcia, nie dające się pokonać różnice kulturowe - to wszystko składa się na opowieść chwytającą za serce. Inscenizację przygotowują: Zbigniew Macias (reżyseria), Lesław Sałacki (kierownictwo muzyczne), Ryszard Kaja (scenografia).

Premiera jest też okazją do świętowania jubileuszu wyśmienitych, dobrze znanych i lubianych artystów. Jako hrabianka Liza, zakochana w chińskim władcy, 20-lecie artystycznej działalności będzie obchodziła primadonna Teatru Muzycznego Anna Walczak. Natomiast 25 lat temu, debiutując w operetce partią Kajetana w "Cygańskiej miłości", rozpoczął karierę solista Teatru Wielkiego Krzysztof Bednarek, tenor związany także z Operą Narodową i wieloma zagranicznymi scenami. W premierowym spektaklu będzie księciem Su Czongiem, próbującym pogodzić tradycję i obowiązki wobec kraju z uczuciami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji