Artykuły

Łódź. Jubileusz Krzysztofa Bednarka

21 kwietnia, po premierze "Krainy uśmiechu" w Teatrze Muzycznym, solista śpiewak Krzysztof Bednarek [na zdjęciu] obchodzić będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.

Krzysztof Bednarek ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi. Karierę solową rozpoczął w 1984 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi. Począwszy od sezonu 1995/96 był solistą Teatru Wielkiego w Warszawie. Od 1999 r. jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi.

Jego repertuar obejmuje ponad dwadzieścia czołowych partii napisanych na głos tenorowy, w operach takich kompozytorów, jak: Bizet, Czajkowski, Donizetti, Puccini i przede wszystkim Verdi.

Występował wielokrotnie za granicą, na scenach Europy i całego świata. Między innymi zaśpiewał partię Księcia w Rigoletcie w Kammeroper w Wiedniu oraz partię Riccarda w Balu maskowym w Korei Południowej.

W 1995 r. wziął udział w Polskich Dniach Kultury w Osace (Japonia), gdzie zaśpiewał partię Jontka w "Halce" Stanisława Moniuszki.

Podczas tournee Teatru Wielkiego - Opery Narodowej po Japonii zaśpiewał partię Alfreda w "Traviacie" Verdiego. W sezonie 2002/03 śpiewał rolę Radamesa w "Aidzie" Verdiego w Cairo Opera House i w przedstawieniu plenerowym pod piramidami.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji