Artykuły

Bielsko-Biała. Nagrody dla ludzi teatru

- Jesteśmy zadowoleni z działalności bielskich teatrów, dbamy o modernizację ich bazy i liczymy na jeszcze lepsze osiągnięcia - mówił we wtorek, 27 marca, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult. Był gospodarzem zorganizowanej w Banialuce uroczystości z okazji 46 Międzynarodowego Dnia Teatru.

Miarą ubiegłorocznych sukcesów bielskich scen jest 13 premier (8 w Teatrze Polskim i 5 w Banialuce), 630 spektakli i ponad 127 tysięcy widzów. - To dobry wynik, co nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy - dopingował Jacek Krywult gratulując i dziękując teatralnym ekipom.

Co można jeszcze w ich pracy poprawić? Zdaniem bielskiego prezydenta częstsze powinny być wymiany teatrów i spektakli, jeszcze bardziej należy przyciągać do teatru szkoły i zakłady pracy z Bielska i okolicznych miejscowości. - Ze swej strony staramy się dbać o bazę. Kończymy kapitalny remont Banialuki, a w czasie wakacji rozpoczniemy ostatni etap renowacji Teatru Polskiego - mówił prezydent Krywult. Prócz tych optymistycznych wieści miał też nagrody dla wyróżniających się ludzi teatru. Uhonorował nimi: dyrektora Teatru Banialuka Lucynę Kozień [na zdjęciu], która nie była na uroczystości z powodu choroby.

Lalek Banialuka, Stanisławę Stołowską - zatrudnioną od ponad 28 lat w pracowni lalkarskiej Banialuki, Eugeniusza Jachyma - aktora lalkowej sceny z 40-letnim stażem, Jerzego Koconia - od przeszło ćwierćwiecza inżyniera świateł w Teatrze Polskim oraz Grzegorza Sikorę - jednego z aktorskich filarów tejże sceny.

Podczas uroczystości wręczono także Laury Dembowskiego - nagrody bielskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich. Otrzymały je popularne aktorki: Jadwiga Grygierczyk z Teatru Polskiego i Lucyna Sypniewska z Banialuki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji