Artykuły

Płock. Dziś premiera u Szaniawskiego

Teatr im. Szaniawskiego zaprasza dziś na premierę sztuki ""Każdy kocha Opalę" w reż. Karola Suszki.

Karol Suszka, urodzony w Czechach absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, byl w latach 1996--99 reżyserem i aktorem w płockim teatrze. Potem wyjechał, najpierw do Częstochowy, następnie do Cieszyna. Zawsze jednak wracał do Płocka i przygotowywał dla publiczności urocze, bezpretensjonalne przedstawienia. Spod jego ręki wyszły wielkie hity naszej sceny, wznawiana przez lata "Ania z Zielonego Wzgórza" czy "Proszę... zrób mi dziecko" Marka Stiebera.

Wobu tych przedstawieniach główne role grała Hanna Zientara. Nie inaczej będzie wnajnowszej realizacji Karola Suszki, czyli farsie "Każdy kocha Opalę" Johna Patricka. Premiera tej sztuki już dziś o godz. 18 w Spółdzielczym Domu Kultury.

Musi być wesoło. Komedia amerykańskiego autora sprawdziła się już na wielu scenach. - Znakomita okazja na pierwszy wiosenny oddech optymizmu i pogodne spojrzenie na sprawy materialne - zachwala ją płocki teatr na swej stronie internetowej. - Propozycja myślenia pozytywnego o innych i o całym świecie. Najważniejsz aw sztuce jest Opala, przeurocza kolekcjonerka staroci, osoba nieskażona złem tego świata. Wszystkim bez wyjątku oferuje swojąprzyjaźń, we wszystkim dostrzega plusy. Pewnego dniapoddasze jej domu wynajmuje trójka niedoszłych złoczyńców. Postanawiają wykorzystać naiwność gospodyni. Jednak sami, nie wied ząc nawet kiedy, poddają się jej wpływowi...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji