Artykuły

Łódź. Oratorium Brylla i Korcza

Niezwykłe muzyczne popołudnie zaplanowane jest w niedzielę w Filharmonii Łódzkiej. Zacznie się o godz. 15. Zaprezentowane zostanie Oratorium "Woła nas pan".

Autorem tekstu jest Ernest Bryll [na zdjęciu], a muzykę napisał Włodzimierz Korcz (zasiądzie przy fortepianie). To jego pierwsza wielka kompozycja symfoniczna. Wystąpi Chór i Orkiestra łódzkiej Akademii Muzycznej oraz soliści: Alicja Majewska, Dorota Osińska, Ewa Uryga, Marek Bałata, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki. Dyryguje Marcin Wolniewski. Reżyseruje Krzysztof Jaślar.

Druga część wieczoru, w mniej podniosłym nastroju, zapowiada same niespodzianki, których adresatami będzie widownia i Włodzinierz Korcz, łodzianin z urodzenia, związany m.in. z łódzkim radiem, kompozytor piosenek. Tę część niedzielnego spotkania w FŁ poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Muzyczne święto przygotował Impresariat Muzeum Miasta Łodzi z Akademią Muzyczną. Bilety rozeszły się błyskawicznie, ale na godzinę przed koncertem do kasy FŁ trafią zarezerwowane, a nie wykupione, będą też wejściówki po 20 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji