Artykuły

Wrocław. Nagrody w Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który na całym świecie jest obchodzony 27 marca, dolnośląscy artyści sceny spotkają się w Teatrze Muzycznym Capitol. Najlepsi dostaną nagrody marszałka.

Najpierw gospodarze zaprezentują fragmenty swoich spektakli, a potem władze województwa dolnośląskiego rozdadzą nagrody w sześciu kategoriach.

Wśród najlepszych spektakli roku 2006 są: "Transfer!" Jana Klaty i "Kartoteka" Michała Zadary z Teatru Współczesnego we Wrocławiu. "3 siostry" [na zdjęciu] Julki Wiktoriańskiej z wałbrzyskiego Dramatycznego oraz dwa spektakle Teatru Polskiego - "Wszystkim Zygmuntom między oczy!" Marka Fiedora i "One" Moniki Pęcikiewicz.

Za najlepsze role kobiece do nagrody nominowano: Bognę Woźniak za rolę w "Erze Wodnika", Kingę Preis w "Onych" oraz Agnieszkę Przepiórską za "3 siostry".

Nominacje za najlepszą rolę męską dostali: Wiesław Cichy za rolę Józefa Rybki i Wojciech Mecwaldowski za rolę poety Bociana w spektaklu "Wszystkim Zygmuntom między oczy!".

Za najlepsze role epizodyczne uznano: Matkę Anity Poddębnik w "Osobistym Jezusie" teatru w Legnicy, Czesławę Ziuk-Grążolową w wykonaniu Joanny Gonschorek w "Operacji Dunaj", także z Legnicy. Nominację w tej kategorii dostała także Anna Ilczuk za rolę Małgorzałki we "Wszystkim Zygmuntom między oczy!".

Marszałek Dolnego Śląska ufundował także nagrodę dla wyróżniającego się pracownika technicznego.

Uroczystość w Teatrze Muzycznym rozpocznie się we wtorek o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji