Artykuły

Warszawa. "Spadkobiercy" na Scenie Prezentacje

W Norblinie zobaczyć można plejadę serialowych aktorów w lekkiej, kameralnej komedii. Romuald Szejd zaprasza na premierę kolejnego z francuskich drobiazgów, z jakich z upodobaniem układa repertuar Sceny Prezentacje. Tym razem jest to czarna komedia "Spadkobiercy" Alaina Kriefa, uznanego, doświadczonego scenarzysty filmowego i telewizyjnego.

Główną bohaterką jest wdowa po człowieku, który zginął w wypadku samochodowym. Jej rozpacz po stracie męża pogłębia wychodzący nagle na jaw fakt, że mąż zamiast testamentu pozostawił konkubinę. Między kobietami rozpoczyna się walka o wszystko, co ich wspólny mężczyzna po sobie pozostawił. Nieco zwariowaną akcję tej kameralnej sztuki wieńczy zaskakujące rozwiązanie.

Zdaniem twórców przedstawienia siłą "Spadkobierców" jest cyniczny humor i inteligentna ironia, które zapewnić mają widzom doskonałą zabawę, a aktorom dać szansę na popisowe role. Szóstkę krewnych i znajomych nieboszczyka grają: Agata Kulesza, Hanna Śleszyńska, Daria Widawska, Grażyna Wolszczak, Waldemar Barwiński i Marcin Troński. Kostiumy zaprojektowała Ewa Zaborowska, a scenografię Marcin Stajewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji