Artykuły

Trójmiasto. Biesiada literacka z Olgą Lipińską

Przez wiele lat cała Polska zaśmiewała się, choć nie bez gorzkiej refleksji, przyglądając się politykom w krzywym zwierciadle jej kabaretu. Olga Lipińska [na zdjęciu] - znakomita reżyserka, scenarzystka telewizyjna, satyryk i felietonistka - to gość kolejnej Biesiady Literackiej.

A będzie czego posłuchać i czym się podelektować. Przedstawione zostaną bowiem fragmenty wydanej przed rokiem książki Lipińskiej "Mój pamiętnik potoczny". Ten zbiór felietonów, które przez lata publikowała na łamach miesięcznika "Twój Styl", porusza kwestie znane nam wszystkim - chociażby to, jak polityczne zawirowania zmieniają naszą rzeczywistość. Prześwietlone jednak przez lęki i frustracje autorki, stanowią świadectwo szczególne. Uchwycone przez Lipińską codzienne absurdy i jej przekorny humor zapowiadają prawdziwą literacką ucztę. W centrum zdarzeń stanie oczywiście autorka.

- W rozmowie skoncentrujemy się na tym, co napisała w swoich felietonach. Czytanie "Pamiętnika" będzie przeplatane fragmentami przedstawień teatru telewizji reżyserowanymi przez Olgę Lipińską, jak też fragmentami jej autorskiego programu. Przewidujemy również 15-minutowy wybór piosenek artystki - mówi Krystian Nehrebecki, który poprowadzi spotkanie. Gdańska biblioteka nie będzie jedynym miejscem, w którym zagości Lipińska. Nehrebecki zapowiada już kolejne przystanki literackich spotkań z Olgą Lipińską - w sobotę o godz. 12 zagości ona w gdyńskim Klubie Marynarki Wojennej Riwiera, o 19 w rumskim domu kultury, natomiast w niedzielę o godz. 14 będzie podpisywać "Mój pamiętnik potoczny" w księgarni Notabene w Centrum Handlowym Klif, a później spotka się z czytelnikami w Urzędzie Miasta Sopotu (godz. 17). Czeka nas więc weekend biesiady literacko-kabaretowej. Nic, tylko ucztować! Pierwsze spotkanie w ramach Biesiady Literackiej odbędzie się w piątek 12 stycznia o godz. 19 w czytelni Biblioteki Głównej przy ulicy Targ Rakowy 5/6. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji