Artykuły

"Wpadka" Macieja Zakościelnego

"Podczas spektaklu "Porucznik z Inishmore" Martina Mc Donagh`a w reż. Macieja Englerta, moja postać - Joey, typ "troglodyty - nieudacznika", miał związać Borysa Szyca, czyli Padraic`a sznurkiem, który nosi na piersi. Scena w trakcie, Borys mówi swój tekst. Nadchodzi moment, w którym zrywam ten sznur i zaczynam go wiązać. Patrzę... nie ma - mówi MACIEJ ZAKOŚCIELNY, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.

Nowy rok to czas podsumowań. Liczymy nasze sukcesy, śmiejemy się z dawnych "wielkich" problemów. Każdy z nas, ma to jedno jedyne zeszłoroczne wspomnienie... Na gruncie prywatnym, lub... zawodowym! O swoje teatralnej "wpadce" mówi Maciej Zakościlelny, który w najnowszej komedii romantycznej "Dlaczego Nie!", której premiera już 19 stycznia, gra główna rolę męską.

Maciej Zakościelny - "wpadka" z Borysem Szycem.

"Spektakl w teatrze. Aktorzy grają perfekcyjnie; nikt nie ma pojęcia, że już od dawna improwizują. Czasem od zawodowej wpadki dzieli tylko krok, a czasem... Ale, o tym niech lepiej opowie Maciej Zakościelny, którego - w przerwach między zdjęciami do najnowszej komedii romantycznej: "Dlaczego Nie!", można było zobaczyć na deskach Teatru Współczesnego:

"Podczas spektaklu "Porucznik z Inishmore" Martina Mc Donagh`a w reż. Macieja Englerta, moja postać - Joey, typ "troglodyty -nieudacznika", miał związać Borysa Szyca, czyli Padraic`a sznurkiem, który nosi na piersi. Scena w trakcie, Borys mówi swój tekst. Nadchodzi moment, w którym zrywam ten sznur i zaczynam go wiązać. Patrzę... nie ma. Chwila. Błysk ! Przecież mam na nogach glany . Widzę, że Borys spowalnia monolog, cedzi wręcz słowa, a ja - tempo ! Raz - dwa i... sznurówka zaciśnięta na jego dłoniach. Jestem uratowany" Nie taki więc diabeł straszny, a ile przy tym możliwości do improwizacji... w końcu, jeśli w ten sposób można uratować sytuację, to: dlaczego nie?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji