Artykuły

Wrocław. "Tunel" w Teatrze Piosenki

Dziś (16 grudnia) w Imparcie zobaczymy "Tunel" - widowisko oparte na tekstach Jacka Kaczmarskiego w reżyserii Romana Kołakowskiego.

"Tunel" to jedyny tomik wierszy, jaki oficjalnie wydał Jacek Kaczmarski. Artysta napisał go w ciągu ostatnich trzech latach swego życia. Kaczmarski - poeta, gitarzysta, bard stanu wojennego, znany był raczej jako komentator politycznej rzeczywistości. W "Tunelu" ucieka od tego wizerunku - tomik w większości zawiera historie autobiograficzne, refleksje poety nad jego życiem, śmiercią, przemijaniem. Są też w nim bajki, przypowieści i ody. W Teatrze Piosenki zobaczymy zamiast ikony "Solidarności" zwykłego człowieka, który z przerażającą szczerością próbuje podsumować swoje kończące się właśnie życie.

Widowisko na podstawie wierszy wyreżyserował Roman Kołakowski. Muzykę napisali Hadrian Filip Tabęcki i Paweł Stankiewicz. Przedstawienie powstało na zamówienie Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, a jego prapremiera odbyła się w lipcu tego roku na scenie sopockiego Teatru Atelier. Na plakacie reklamującym przedstawienie widnieje twarz Mirosława Baki, aktora znanego z serialu "Fala zbrodni". W jego interpretacji usłyszymy większość wierszy z "Tunelu". Prócz niego, na scenie zobaczymy śpiewających aktorów: Joannę Lewandowską, laureatkę trzeciej nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2003 roku, oraz Wojciecha Brzezińskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji