Artykuły

Kraków. "Wielki Kolega" Haliny Kwiatkowskiej

Znana aktorka Starego Teatru, na którego scenie nadal występuje w sztuce "Tartuffe" - obchodząc 85-lecie swych urodzin i 65-lecie pracy artystycznej - Halina Kwiatkowska [na zdjęciu] przedstawi 11 bm. o godz. 19 na Nowej Scenie teatru monodram składający się z jej osobistych wspomnień o Janie Pawle II i z poezji romantycznej z repertuaru Teatru Rapsodycznego, w którym niegdyś grała.

Nazwę "Wielki Kolega" przejął monodram z tytułu książki Haliny Kwiatkowskiej, wydanej już po raz trzeci.

Premiera monodramu odbyła się dwukrotnie - przyjęta owacyjnie - w londyńskim teatrze polskim POSK w rocznicę śmierci naszego papieża, powtórzona potem w warszawskim teatrze Fabryki Trzciny 16 października w rocznicę objęcia przezeń pontyfikatu, a 26 listopada nastąpiła prezentacja w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (zawsze z towarzyszeniem prostego fletu Jacka Ostaszewskiego, założyciela grupy Osjan).

Czekamy więc teraz na krakowską realizację monodramu Haliny Kwiatkowskiej, opartego na jej wspomnieniach o Janie Pawle II, którego znała 70 lat od czasu lat szkolnych w Wadowicach. Już składamy ręce do oklasków.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji