Artykuły

Warszawa. Akcje w TR Warszawa

13 listopada o g. 19 w TR Warszawa odbędzie się kolejna wystawa. Tym razem będzie to przegląd dokumentacji interdyscyplinarnego cyklu AKCJE, który odbywał się w TR Warszawa w sezonie 2005/2006: AKCJE. Filmom będzie towarzyszyć rozmowa o związkach sztuki i teatru. Wstęp wolny.

AKCJE - 5 krótkich filmów. Dokumentacja cyklu.

Cykl działań interdyscyplinarnych AKCJE odbywał się w TR Warszawa w sezonie 2005/2006 w ramach projektu TR/PL. Akcje proponowały spojrzenie na różne dziedziny aktywności ludzkiej: naukę, sztukę, politykę, marketing czy też balet klasyczny w kategoriach spektaklu oraz redefinicję pojęcia teatralności. Prezentowane będzie pięć krótkich filmów o akcjach w TR Warszawa:

"Mleko - teatr na telefon" Rafała Betlejewskiego - domowa rejestracja głośnego spektaklu na zamówienie; "Bezsenność w TR - spędź noc w pokoju Anny Baumgart" (na zdjęciu) - przeprowadzka pokoju artystki z warszawskiej Ochoty do TR i nieprzespana noc jednego z widzów-uczestników; "Althamer TR 2" - wycieczka z Pawłem Althamerem na szczyt Pałacu Kultury w styczniowy poranek, wspólne oczekiwanie na świt i podglądanie równoległych wydarzeń w Fundacji Galerii Foksal; "Wirus w spektaklu" - zawirusowanie spektaklu "Magnetyzm serc" przez dwie performerki z grupy Sędzia Główny, czyli bezpośrednie spotkanie teatru i perfromensu oraz "Twarze" - wideoinstalacja Katarzyny Kozyry: zapis procesu pracy artystki z Andrzejem Stasiewiczem, solistą Teatru Wielkiego nad tańcem Złotego Bożka z "Bajadery" Ludwiga A. Minkusa oraz dokumentacja wystawy w TR.

Filmom będzie towarzyszyć rozmowa o związkach sztuki i teatru, w której udział wezmą: Adam Mazur, krytyk sztuki, redaktor "Obiegu", Joanna Warsza, producentka cyklu AKCJE, oraz Piotr Gruszczyński, kierownik dramaturgiczny TR Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji