Artykuły

Łódź. Aktorzy chcą mieszkać w przędzalni Scheiblera

Aktor Borys Szyc (33 l., "Oficer") z niecierpliwością czeka na przeprowadzkę. Gwiazdy chcą mieszkać w łódzkich apartamentach, budowanych w pofabrycznych halach.

Przebudowa starej fabryki na luksusowe apartamentowce to pierwszy taki projekt w Polsce. - Mieszkanie w starej fabryce to moje marzenie - zdradza Szyc. - Upatrzyłem sobie właśnie takie jedno mieszkanie. Dwupoziomowe, z wyjściem na dach. Będę mógł na nim usiąść i podziwiać panoramę Łodzi - cieszy się. Można poczuć klimat "Ziemi obiecanej". Poza tym, to blisko Warszawy.

W apartamentach, które powstają w dawnej przędzalni łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera [na zdjęciu], chce też zamieszkać aktorka Edyta Jungowska ("Na dobre i na złe"), prezenter telewizyjny Olivier Janiak i muzycy z Blue Cafe.

Przyszli lokatorzy mieli wybór od 42-metrowych kawalerek, po dwu-, a nawet trzypoziomowe apartamenty z antresolami i tarasami na dachu. Mimo niemałych cen (4 tys. złotych za metr) wiele osób musi obejść się smakiem, bo wszystko już zajęte.

- W tych starych murach stworzymy nowoczesny styl życia - obiecuje Gary Wolff, architekt projektujący mieszkania z przędzalni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji