Artykuły

Warszawa. Od jutra FeFe-Felliniada

Festiwal poświęcony twórczości Federico Felliniego (na zdjęciu) odbędzie się po raz 13. w Warszawie. Impreza rozpocznie się w sobotę (28 października). Zaplanowano m.in. projekcję filmów Felliniego, połączonych z wykładami na ich temat oraz koncerty, spektakle, konkursy i wystawy.

Imprezy będą odbywać się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz w Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza.

Tradycją festiwalową jest przyznawanie dwóch nagród: Wielkiego FeFe - dla twórcy profesjonalnego za "robienie swojego w filmie" oraz Małego FeFe - dla twórcy wyłonionego w drodze otwartego konkursu na film krótkometrażowy. W tym roku laureatem nagrody Wielkiego FeFe zostanie Jacek Bławut, operator, reżyser i producent filmowy.

Nagrodą w konkursie jest w tym roku udział w przeglądzie filmów na 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych we Włoszech, który odbędzie się od 17 do 25 listopada 2006 roku w Siennie.

Festiwal zakończy się tzw. Radosną Stypą 31 października - w dzień śmierci Felliniego. Wtedy wręczone zostaną nagrody. Odbędą się również koncerty Wojciecha Waglewskiego i Macieja Maleńczuka. Pierwsza edycja Felliniady odbyła się w Australii, pozostałe - w Skierniewicach. Od trzech lat organizatorem Festiwalu jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.

Pomysłodawcą i twórcą Felliniady jest Lech Chaco Mackiewicz, absolwent Krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Uniwersytetu w Sydney, aktor, reżyser teatralny i filmowy; współpracował z wieloma teatrami w Polsce (m.in. Teatrem Dramatycznym w Warszawie), Rosji, Japonii, Korei Południowej i Australii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji