Artykuły

Warszawa. Sadowska i Szyc w Polonii

Wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w wersji jazzowej i klubowej przedstawią we wtorek 24 października na scenie Teatru Polonia Maria Sadowska [na zdjęciu] i Borys Szyc. Widzowie, którzy dokonają rezerwacji pod adresem: bilety@teatrpolonia.pl będą mogli kupić 2 bilety w cenie 1.

To będzie debiut wokalistki Marii Sadowskiej na deskach teatru. W spektaklu "Miss Ziemia" wykorzystała wiersze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej - zarówno te, które trafiły na jej debiutancki album w 2004 r., jak i te, których wtedy nie udało jej się zaśpiewać, bo były zbyt trudne lub nie nadawały się do opracowania muzycznego. - Większość ludzi postrzega ją jako sentymentalną poetkę dla kobiet. A ona pisała bardzo ciężkie, filozoficzne wiersze. Czasem też bardzo dowcipne, ocierające się o burleskę - tłumaczy Sadowska, a aktor Borys Szyc, którego zaprosiła do udziału w spektaklu, dodaje: - Jest też mnóstwo wierszy kipiących energią, wołających o życie pełnym sercem. A to jest bliskie naturze Marysi i mojej.

Z Borysem Szycem Sadowska zna się od dawna, jeszcze zanim zagrała dziesiątki koncertów, zanim aktor był rozchwytywany przez reżyserów. Szyc zaśpiewał w chórkach na jej płycie poświęconej Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. - To wynikało z odwiecznej chęci, żeby samemu występować i śpiewać - przyznaje aktor. Teraz w ramach przyjacielskiego rewanżu Sadowska napisała piosenkę dla Szyca. Zaśpiewają ją w duecie na jego debiutanckiej płycie, która ukaże się na początku przyszłego roku. - Tak naprawdę "Miss Ziemia" to bardzo babska impreza [obok Marii na scenie zobaczymy też aktorkę Anitę Jancię, a oprawę wizualną przygotuje widżejka Kinga]. Borys jest rodzynkiem, kontrapunktem dla nas, kobiet. Przewrotnie dałam mu do recytacji wiersze bardzo kobiece, które w ustach mężczyzny nabierają nowego znaczenia - mówi Maria Sadowska.

Sama zajęła się reżyserią spektaklu. - To zupełnie inne doświadczenie niż reżyserowanie własnych teledysków. Tam zwraca się uwagę na jakość zdjęć. W teatrze najważniejszy jest kontakt z aktorem - wyjaśnia. - Podoba mi się praca w teatrze. Wymaga większego skupienia. To zupełnie inna energia!

"Miss Ziemia" będzie pokazana tylko raz, dziś wieczorem, ale spektakl zostanie zarejestrowany, jest więc szansa, że ukaże się wkrótce na płycie DVD.

Spektakl "Miss Ziemia", Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56. Początek o godz. 20. Bilety 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji