Artykuły

Łódź. Dobiega końca nabór w konkursie piosenki aktorskiej im. Jonasza Kofty

Dobiega końca nabór do Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. W organizowanym przez Teatr Muzyczny w Łodzi wydarzeniu mogą wziąć udział aktorzy i wokaliści w wieku od 19 do 35 lat. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, statuetka Jonaszka oraz występ na festiwalu OFF-Północna.


Na zgłoszenia kandydatów organizatorzy ogólnopolskiego konkursu czekają do soboty 20 marca. Nabór składa się z trzech etapów – mailowego naboru, przesłuchań oraz występu finałowego.

"Umiejętności wokalne liczą się tu na równi z interpretacją. Jeszcze przez kilka dni czekamy na utalentowanych wokalistów, którzy w piosence aktorskiej szukają własnego sposobu na wyrażenie emocji i opowiedzenie pewnej historii" - zaznaczył Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz juror w konkursie.

Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury, któremu przewodzić będzie Wojciech Kościelniak – reżyser spektakli muzycznych i aktor. Uczestnicy muszą zaprezentować dwa utwory, w tym jedną piosenkę autorstwa Jonasza Kofty. Mogą to być utwory tego artysty, piosenki z jego tekstami, a także wiersze.

"Patronem konkursu jest Jonasz Kofta – dowcipny, błyskotliwy, wszechstronnie utalentowany poeta, dramaturg, satyryk i piosenkarz nazywany wieszczem polskiej piosenki, dlatego najlepszy wykonawca otrzymuje statuetkę Jonaszka" – poinformowała Joanna Karpińska z biura prasowego teatru.

Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 tys. zł, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 tys. zł i tysiąc zł. Laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Sam festiwal, którego piąta edycja odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych, mający pokazać różnorodność form teatru muzycznego w Polsce.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji