Artykuły

Zielona Góra. Premiera Leszka Mądzika w Lubuskim

Dla wielbicieli twórczości Leszka Mądzika jego najnowsze przedstawienie "Strumień", którego premiera odbędzie się w sobotę [30 września] w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze - może być sporym zaskoczeniem.

Mądzik, twórca Sceny Plastycznej KUL, zasłynął autorskimi widowiskami, w których głównym elementem ekspresji był mrok. Tym razem przygotowuje przedstawienie pełne światła, w którym można zobaczyć kolory i fakturę jego wysmakowanej scenografii.

Nadal jednak w swej twórczości, pokazywanej na kilkuset festiwalach teatralnych świata, krąży Mądzik pomiędzy sferą sacrum a profanum, wokół tematu czasu, przemijania i jego wpływu na kondycję ludzką. Poszukując najlepszego sposobu wyrażenia napięć i lęków ukrytych głęboko w człowieku, jako artysta teatru odszedł od słowa. Zwrócił się w stronę teatru wizualnego, który umożliwia współodczuwanie z widzem.

Muzykę do spektaklu "Strumień" skomponował Andrzej Zarycki, znany twórca piosenki artystycznej, muzyki symfonicznej i kameralnej. Związany między innymi z Piwnica pod Baranami i Ewą Demarczyk. Dla niej stworzył muzykę do wielu piosenek, m.in. "Hercowicz", "Cyganka" oraz "Pieśń nad pieśniami". Od połowy lat 80. Zarycki komponuje głównie muzykę teatralną i filmową.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji