Artykuły

Bydgoszcz. Aktorzy Teatru Polskiego z wyróżnieniami

Małgorzata Trofimiuk, Damian Kwiatkowski, Michał Surówka (aktorzy TPB) oraz Igor Kowalunas i Krzysztof Prałat z nagrodami indywidualnymi 26. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za spektakl "Inna dusza" w reż. Michała Siegoczyńskiego.


„Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego swoją premierę miała w maju 2019 r. Spektakl opowiada historię morderstw, do których doszło kilkanaście lat temu w Bydgoszczy i powstała w oparciu o książkę o tym samym tytule autorstwa nagrodzonego Paszportem Polityki Łukasza Orbitowskiego. Za role w tej sztuce Małgorzata Trofimiuk, Damian Kwiatkowski, Michał Surówka, Igor Kowalunas i Krzysztof Prałat otrzymali dziś (18 listopada) nagrody indywidualne 26. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

- To wszystko dzięki ogromnej pomocy Michała Siegoczyńskiego, z którym uwielbiam pracować i zasługa całego zespołu pracującego przy tym spektaklu, nie tylko nas wyróżnionych. Naszej pracy towarzyszyła wspaniała atmosfera i to była niesamowita przygoda - mówił Krzysztof Prałat podczas transmisji wręczenia nagród. Ta w tym roku wyjątkowo odbyła się wirtualnie.


Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji