Artykuły

Warszawa. Nie żyje Stanisław Jacek Flur

Nie żyje aktor Stanisław Jacek Flur.


Z żalem i smutkiem żegnamy Stanisława Jacka Flura, aktora Państwowych Teatrów Dramatycznych w Szczecinie, poznańskich teatrów: Satyry, Polskiego i Muzycznego, reżysera w Polskim Radiu i Ośrodku Telewizji w Poznaniu, który zadebiutował na deskach łódzkiego Teatru Powszechnego w roli Donalda Ducka w sztuce „Faryzeusze i grzesznik", w słuchowiskach radiowych był na przemian aktorem i reżyserem.


Po zakończeniu aktywności zawodowej, wybrał spokojne życie w Domu Artystów w Skolimowie, stając się tam ostatnio fundatorem paneli fotowoltaicznych, dołączając do licznego grona Dobrodziejów DAW.


Jeszcze nie ucichły dźwięki muzyki grającej na jego cześć w ogrodach skolimowskich w podziękowaniu za ten dar, a już zabrzmiały pożegnalne dzwony.


Nie doczekał chwili, kiedy promienie słoneczne przemieniły się w ekologiczną energię elektryczną dającą mieszkańcom domu naturalne ciepło. Odśpiewane w ten pogodny dzień pod koniec lata gromkie „dwieście lat", wywołało serdeczny uśmiech na jego twarzy. I niech taki pozostanie w naszej pamięci.


Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.


Zarząd Główny, Sekcja Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich ZASP-Stowarzyszenia oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji