Artykuły

Kraków. KTO między Seulem a Lwowem

Krakowski Teatr KTO pokazał już trzykrotnie spektakl "Zapach czasu" w Korei, gdzie przebywa od 18 września; kolejne dwa pokazy przed nim.

Z wieści, jakie docierają z Seulu wynika, że KTO występuje na obrzeżach wielkiego miasta i ten autorski plenerowy spektakl Jerzego Zonia spotyka się ze świetnym przyjęciem. Resztę zapewne opowie twórca KTO po powrocie do Krakowa, o ile opowiedzieć zdąży, gdyż zaraz uda się do Lwowa, gdzie już od 1 października przebywać będą inni aktorzy KTO, zaproszeni do udziału w festiwalu "Złoty Lew".

Pokażą przedstawienie "Stryczek dla dwóch, czyli rzeź domowa" [na zdjęciu] według Ivana Bukovčana, w reżyserii Słowaka Miro Procházki - spektakl, którego premiera w KTO odbyła się w grudniu 2005 roku.

Następnie lwowscy teatromani będą mieli okazję zobaczyć dwa przedstawienia Stowarzyszenia Teatralnego Badów, grane z powodzeniem na scenie Teatru KTO. Oba wyreżyserował założyciel tego stowarzyszenia Piotr Bikont, a są to "Architekt i cesarz Asyrii" według Fernanda Arrabala oraz zabawna kameralna adaptacja powieści "Gargantua i Pantagruel" Francoisa Rabelais'go.

Dodajmy, że festiwal organizuje lwowski Teatr Woskriesinnia, który w kwietniu prezentował w Krakowie swą wersję "Hioba" na podstawie Karola Wojtyły.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji