Artykuły

Legnica. Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych

Legnicki Teatr Modrzejewskiej uruchamia nowe warsztaty na Przystanku Piekary. Będą to prowadzone przez aktorki Joannę Gonschorek i Katarzynę Kaźmierczak zajęcia teatralne dla mieszkańców osiedla Piekary różnych pokoleń. Dla dzieci (5-7 lat) z rodzicami, młodzieży, dorosłych i seniorów. Finał zajęć zaplanowano na grudzień br.


Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych określą tematy warsztatów, którymi są:

1. „ Spotkanie” (Czym jest dla Ciebie spotkanie? Kogo najbardziej chciałbyś spotkać? Najważniejsze spotkanie w Twoim życiu. Jak teraz się spotykamy, a jak kiedyś?)
2. „Ten świat jest takim jakim go czynimy?" (Czy jesteś kreatorem swojego życia? Czy jesteś kreatywny? Co zależy od Ciebie? Na co możesz, chcesz mieć wpływ? Jaką cenę za to zapłacisz? Na co trudno Ci się zgodzić?)
3. „Tacy sami…” (Czy czujesz się nieraz samotny, inny wśród ludzi? Kto to jest dla Ciebie inny, obcy, taki sam? Czym jest dla Ciebie tolerancja?)
4. „Kiedyś to były czasy…”,  czyli o różnicy perspektyw różnych pokoleń (Czym jest dla Ciebie przeszłość, przyszłość, teraźniejszość?)
5. „Teatr niejedno ma imię…” (Czym jest dla Ciebie teatr?  Co przeżyłeś, chciałbyś przeżyć w teatrze? Do czego teatr może służyć? Czy jest potrzebny?)

Jak zapewniają pomysłodawczynie prowadzące zajęcia, narzędzia edukacyjne, które zostaną wykorzystane podczas warsztatów, to: drama, teatr forum, teatr playback, teatr improwizacji. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu, we wtorki od 18.00 do 20.00 w obiekcie teatralnego Przystanku Piekary i będą prowadzone przez aktorki Joannę Gonschorek-Naczyńską i Katarzynę Kaźmierczak.

Pierwsze zajęcia odbędą się 3 listopada. Zapisy mailowo: kodrowska@teatr.legnica.pl przez cały czas trwania projektu lub 27 października od godz. 17.30 do 18.30 na Przystanku Piekary w pawilonie przy ul. Izerskiej 39 w Legnicy. Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji