Artykuły

Tychy. Koncert Piotra Machalicy na inaugurację Festiwalu Słowa

Z koncertem "Kofta. Jakoś leci" w Teatrze Małym wystąpi w sobotę Piotr Machalica. Będzie to pierwsze spotkanie w ramach LOGOS FEST VII Festiwal Słowa.


Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi Piotr Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety – Jonasza Kofty.

Z fascynacji aktora jego twórczością i ze współpracy z kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem Wojciechem Borkowskim wyniknął dojrzały, nienachalny, melancholijny i zabawny koncert. Swoim głębokim, ciepłym głosem Machalica wykona m.in. takie utwory jak „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie” czy „Jej portret” w ciekawych aranżacjach i przemyślanych interpretacjach.

– „W czterech spektaklach, nad którymi pracowałam przed laty – »Zimy żal«, »Big Zbig Show«, »Zimy żal«, »Młynarski – trzy elementy« – występował Piotr. Bez niego te przedstawienia byłyby inne. Był doskonały. Często słyszałam od ludzi, którzy znali go tylko ze sceny »jaki to musi być ciepły człowiek! Chciałoby się do niego przytulić!«. Bo Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach – unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek. Ja już to zrobiłam i nie żałuję!” – zapowiada wydarzenie wielka artystka polskiej sceny muzycznej Magda Umer.

Po występie w ramach cyklu „Aktor w DIALOGU” zaplanowano spotkanie z Piotrem Machalicą, które poprowadzi dyrektor teatru Paweł Drzewiecki. Panowie porozmawiają o kondycji współczesnego aktorstwa, a także kierunkach rozwoju sztuki scenicznej. Spotkanie będzie transmitowane online na kanale You Tube teatru.


Początek koncertu o godz. 18, bilety: 50 zł.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji