Artykuły

Warszawa. Zmarł Bogdan Augustyniak

Reżyser, dyrektor naczelny i artystyczny warszawskiego Teatru na Woli - Bogdan Augustyniak, nie żyje - poinformowała PAP we wtorek Anna Boska z biura prasowego teatru.

Augustyniak zmarł w poniedziałek (18 września) w Warszawie. Miał 66 lat.

Bogdan Augustyniak został dyrektorem warszawskiego teatru w 1990 roku. Pod jego kierownictwem teatr organizował cieszące się dużym zainteresowaniem cykliczne przeglądy: "Małe Sztuki z Wielkimi Aktorami", Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu oraz wakacyjne "Komedie Lata".

Augustyniak wystawił na tej scenie m.in. "Nosorożca" Eugene Ionesco (1991), "Fedrę" Jeana Baptiste'a Racine'a (1993), "Pierwszą młodość" (1997) Christiana Giudicelli'ego, "Panienkę z Tacny" (2000) Vargasa Llosy czy "Czuwanie" Morrisa Panycha (2004). Ostatnią jego pracą reżyserską była "Grace i Gloria" Toma Zieglera (2006).

Bogdan Augustyniak (ur. 1940) ukończył najpierw historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie Wydział Reżyserii w stołecznej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (dziś Akademia Teatralna).

Zanim został dyrektorem Teatru na Woli, reżyserował w Teatrze TV i pracował w teatrach całej Polski, m.in. w roku 1982 został dyrektorem Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

***

Pogrzeb Bogdana Augustyniaka

Nabożeństwo w Kościele Św. St. Kostki przy Placu Willsona 25 września (poniedziałek) o godz 12.00, pogrzeb o godz. 13.30 na cmentarzu Powązki Wojskowe, od Bramy Głównej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji