Artykuły

Łódź. Teatr Mały zakończył sezon

27 czerwca Teatr Mały zagrał w reżimie sanitarnym spektakl "Tylko miłość", a aktorka Agnieszka Smolak otrzymała Maskę Ludiwka. Ostatnie przedstawienie sezonu podsumowuje 11. rocznicę powstania teatru.

Relacjonuje dyrektor Mariusz Pilawski: "W sobotę 27 czerwca 2020 zagraliśmy w Teatrze Małym w Łodzi... Widzów ponad 30, niewielu ale chętnych, zdeterminowanych i reagujących z poczuciem humoru w tych miejscach gdzie trzeba... TYLKO MIŁOŚĆ Rene Heinersdorff'a w przekładzie Jacka Kaduczaka. To była symbolicznie udokumentowana - 11 rocznica naszej działalności, a po spektaklu wręczyliśmy MASKĘ LUDWIKA - nagrodę dla najlepszego aktora/aktorki sezonu, tego zadziwiającego, nietypowego sezonu, zrujnowanego pandemią. Laureatką została AGNIESZKA SMOLAK (na zdjęciu) - za rolę "przewodnika chóru" w ANTYGONIE Sofoklesa - przekład Roberta R. Chodkowskiego.

Na pohybel wszelkim przeciwnościom - z nadzieją na rozpoczęcie od września 2020 normalnej pracy z nowymi chęciami, artystycznymi pomysłami, z werwą i weną twórczą ofiarowując publiczności to co uwielbiamy i umiemy najlepiej.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym artystom i ludziom teatru za sezon 2019/2020.

Wracamy z nową premierą w piątek 25 dnia września. Będzie to "AKOMPANIATOR" Anny Burzyńskiej z udziałem AGNIESZKI MAKÓWKI - znakomitej primadonny Teatru Wielkiego w Łodzi oraz WITOLDA ŁUCZYŃSKIEGO.

Wspaniałych, zdrowych wakacji życzy cały ZESPÓŁ TEATRU MAŁEGO w Łodzi" .

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji