Artykuły

Warszawa. Szalone Dni Muzyki przeniesione na 2021 rok

Ze względu na pandemię COVID-19 festiwal Szalone Dni Muzyki w tym roku się nie odbędzie. Wydarzenie zostaje przełożone na ostatni weekend września 2021 roku. Tematem przewodnim 11. edycji pozostanie twórczość ostatniego z klasyków wiedeńskich, Ludwiga van Beethovena.

Z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa i w trosce o zdrowie publiczności, artystów i realizatorów warszawska odsłona festiwalu Szalone Dni Muzyki zaplanowana na ostatni weekend września, nie odbędzie się w planowanym terminie. 11. edycja przeniesiona zostaje na przyszły rok. Temat przewodni "Beethoven" pozostaje niezmieniony.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal popularyzujący muzykę klasyczną od lat z powodzeniem realizowany we Francji, Japonii i Polsce. Nad Wisłę dotarł w 2010 roku za sprawą Sinfonii Varsovii i na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń kulturalnych stolicy. Ideą przyświecającą wydarzeniu jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu z muzyką klasyczną szerokiemu gronu odbiorców. Co roku festiwal gromadzi ponad 30 tys. słuchaczy i ok. tysiąc muzyków z całego świata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji