Artykuły

"Blitwo, ojczyzno..."

Interesująco zapowiadają się teatralne plany Łódzkiego Ośrodka Telewizji Na 21 lutego przewidziana jest emisja spektaklu pt. "Blitwo, ojczyzno moja" w reżyserii Bogdana Hussakowskiego na podstawie powieści Mirosławą Kr leży "Bankiet w Blitwie". Spektakl, w którym zobaczymy znakomitych łódzkich aktorów. m. In. Ireneusza Kaskiewicza, Zbigniewa Bielskiego, Ryszarda Kotysa oraz Aleksandra Bednarza, bardzo wysoko został oceniony przez komisję kolaudacyjną w Warszawie.

Godny polecenia jest także planowany na 3 marca "Obywatel Pekosiewicz" T. Słobodzianka w reż. Mikołaja Grabowskiego. Ci z łodzian, którzy nie mieli dotąd okazji obejrzeć lego niezwykłego, widowiska w Teatrze im. S. Jaracza, mogą skorzystać z propozycji teatru telewizji.

W fazie montażu pozostają "Żart, satyra, ironia i głębsze znaczenie" Ch. D. Grabbego w reż. Macieja Korwina oraz "Giacomo Joyce", czyli widowisko oparte na poezji Jamesa Joyce'a w adaptacji i reżyserii Andrzeja Maja. W realizacji natomiast: "Rozmowa z diabłem" L. Kołakowskiego w adaptacji i reżyserii Andrzeja Bednarka przewiduje się także realizację "Zaproszenia na egzekucję" W. Nabokowa w adaptacji i reżyserii Walerego Fokina. Warto dodać, że będzie to pierwszy Nabokow realizowany w Telewizji Polskiej. Ponadto: "Szelmostwa Lisa Witalisa" J. Brzechwy w adaptacji i reżyserii Mikołaja Grabowskiego, przeniesione z Teatru im. S. Jaracza. Spektakl będzie realizowany "na żywo" z udziałem zaproszonej do studia publiczności.

W dalszych planach: "Gościna" Paskandiego w reżyserii Marka Okopińskiego, "Ptak" J. Szaniawskiego w reż. M. Gracza, wreszcie "Dożywocie" A. Fredry, wyreżyserowane przez Marka Sikorę.

Będzie zatem w czym wybierać!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji