Artykuły

Warszawa. Ósmy Big Book Festival przeniesiony na sierpień

Ósmy literacki Big Book Festival odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie. Ze względu na pandemię impreza zaplanowana na koniec czerwca odbędzie się pod koniec wakacji, w nowej formule - wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: "CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE". "Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi - otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością" - deklarują organizatorzy.

Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na stronie www.bigbookfestival.pl - transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.

W wydarzeniach weźmie też udział publiczność - w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia. - Udział w spotkaniach na miejscu weźmie tyle osób, na ile pozwolą regulacje i poczucie bezpieczeństwa. Zadbamy o rejestrację i zdrowie gości - mówią Anna Król i Paulina Wilk, z Fundacji "Kultura nie boli", współtwórczynie festiwalu.

- W nowej formule Big Book Cafe pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu - zapowiadają organizatorzy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji