Artykuły

Szczecin. Hamlet na dziedzińcu

"Hamlet" Williama Szekspira, wystawiony zostanie w sobotę [2 września] na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Opowieść o śmierci, zemście, namiętnościach i rodzących wielkie cierpienia dylematach, przedstawią aktorzy szczecińskiego Teatru Polskiego.

W szczecińskim spektaklu Hamletem będzie Maciej Tomaszewski [na zdjęciu]. Związany z Wrocławiem aktor miło wspomina swój udział w poprzedniej realizacji "Hamleta": - To jedna z moich najciekawszych teatralnych przygód i ze względu na dziedziniec zamku, w którym graliśmy, i na reakcję widzów. Zawsze bardzo chętnie wracam do Szczecina, tym razem jednak miałem pewne obawy - premiera spektaklu odbyła się dwa lata temu, dawno go nie graliśmy, jestem sporo starszy niż mój bohater... Dyrektor i reżyser Adam Opatowicz przekonał mnie jednak do swoich racji. "Hamleta" robiliśmy w ekspresowym tempie, miałem dwa tygodnie na nauczenie się roli. Przez ten czas zespół się prawie nie rozstawał, przebywaliśmy ze sobą niemal bez przerwy. Ta intensywność pracy ciągle gdzieś we mnie siedzi, jak blizny po operacji. Zapraszam wszystkich w sobotę na dziedziniec. Warto przyjść choćby dla samego Szekspira, a my postaramy się jakoś ten czas dodatkowo umilić.

Rozpoczęcie szekspirowskiego dramatu na zamku zaplanowane jest na godzinę 20.30. Przygotowanie spektaklu to wspólne dzieło Teatru Polskiego i Rotary Club Szczecin. Cały dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji