Artykuły

Polskie Radio. "Bracia Sisters" z Pawłem i Rafałem Królikowskimi w Trójce

Program 3 Polskiego Radia przypomni słuchowisko "Bracia Sisters" z 2013 roku według prozy Patricka deWitta w dźwiękowej reżyserii Andrzeja Brzoski oraz z brawurowymi kreacjami aktorskiego rodzeństwa - Rafała Królikowskiego i zmarłego niedawno Pawła Królikowskiego. Emisja pierwszego odcinka w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 14.30.

Trójka powraca do najciekawszych cykli powieściowych, realizowanych od 20 lat w wersji dźwiękowej. Nawiązuje tym samym do tradycji, czyli słynnych seriali "Codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym". Ich kolejne odcinki stanowiły mini-słuchowiska, przygotowywane w Teatrze Polskiego Radia. Nowy model trójkowych lektur powstawał już bez udziału teatru, ale udźwiękowienie czytanych powieści pozostało główną zasadą tworzenia cykli. Tak było m.in. w przypadku realizacji "Braci Sisters" Patricka deWitta, uważanej za pierwszy western w historii Programu Trzeciego.

- Pomysł na prezentację tej lektury był wyjątkowy - mówi Barbara Marcinik, która przygotowała radiową adaptację tekstu kanadyjskiego pisarza. Mamy tu spotkanie trzech par braci: głównych bohaterów w osobach Eliego oraz Charliego Sistersów; autora Patricka deWitta i kompozytora muzyki do spektaklu Nicka deWitta; a wreszcie odtwórców głównych ról - Rafała i Pawła Królikowskich. - To spotkanie, będące zabawnym konceptem, stało się swoistą odpowiedzią na sam pomysł autora powieści, który odniósł się z dystansem do historii z Dzikiego Zachodu z czasów gorączki złota i stworzył nie tyle powieść-western, ile parodię tego gatunku. Można "Braci Sisters" czytać na wielu poziomach i dlatego nasz serial adresowany jest zarówno do starszego, jak i młodszego słuchacza - dodaje dziennikarka Trójki.

Znakomity odtwórca roli Charliego - Paweł Królikowski - odszedł 27 lutego. Trójka poświęca przypomnienie "Braci Sisters" jego pamięci.

Emisja słuchowiska codziennie - od poniedziałku do piątku o godz. 14.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji