Artykuły

Polskie Radio. Kameralne koncerty z różnorodną muzyką

Maja Kleszcz i Wojtek Krzak, Józef Orliński i Aleksander Dębicz, Paweł Szamburski oraz duet Pękala/Kordylasińska - oto pierwsi artyści, którzy zagrają półgodzinne koncerty online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Pierwszy kameralny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką" już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz. 19 - na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

- W kuchni, salonie, sypialni, w pracowni i domu rodziców. W ogródku, na działce, na ganku, w piwnicy - ale zawsze w miejscach dobrze odizolowanych - zagrać można wszędzie. W czasie pandemii sale koncertowe przenoszą się do prywatnych mieszkań, a dzięki Dwójce do miejsc, w których są Państwo - nasi Słuchacze. Zapraszamy na cykl koncertów zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów - mówi Jacek Hawryluk, zastępca dyrektora Programu 2 Polskiego Radia.

Trzydziestominutowe występy będą nie tylko świadectwem czasów, w których przyszło nam żyć, ale i dowodem na nierozerwalną więź łączącą Twórców ze Słuchaczami. Okoliczności tylko ją wzmacniają. Koncerty wprawdzie bez burzy braw i owacji na stojąco, ale za to niezwykle bliskie, intymne, spontaniczne.

Na początek, w ramach akcji "Domówka z Dwójką", wystąpią: Maja Kleszcz i Wojtek Krzak (18 kwietnia), Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz (25 kwietnia), Paweł Szamburski (2 maja), Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala (9 maja). Specjalne programy już przygotowują: Marcin Zdunik, Marek Bracha, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) oraz Jerzy Rogiewicz i Adam Sztaba.

- Lista jest długa, choć tak zupełnie szczerze, wolelibyśmy by zbyt długa nie była. Wprawdzie doceniamy i korzystamy z zalet wirtualnego świata, do którego zostaliśmy przymusowo wepchnięci, niemniej nie możemy się już doczekać bezpośrednich spotkań i z Artystami, i z Państwem - naszymi Słuchaczami - dodaje Małgorzata Małaszko, dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.

Zanim jednak to nastąpi, dziennikarze Dwójki i artyści zapraszają na "Domówki z Dwójką". I - jak to na domówkach - będzie kolorowo: piosenki i Chopin, jazz i Vivaldi, dawne i nowe przeboje, a dozwolone są wszelkie instrumenty dostępne pod ręką.

W każdą sobotę o godz. 19. Na antenie, stronie internetowej i Facebooku stacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji