Artykuły

Warszawa. "Entrée Piosenki Niegłupiej"

Od czwartku [31 sierpnia] sympatycy muzyki z "krainy łagodności" spotykać się będą w Lapidarium. Wystąpią dla nich m.in. Edyta Geppert i Ewa Błaszczyk [na zdjęciu].

Przegląd "Entrée Piosenki Niegłupiej", jak co roku, odbywać się będzie na dziedzińcu Muzeum Historycznego Miasta Stołecznego Warszawy (ul. Nowomiejska 6/8). Jednak na imprezę inauguracyjną organizatorzy zapraszają do Łazienek. Tu, w teatrze Na Wodzie, akustyczny koncert zagrają Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski (godz. 20, wstęp wolny).

W Lapidarium zaś, w piątek, wielbiciele twórczości Jacka Kaczmarskiego usłyszą jego ostatnie teksty - z tomiku "Tunel" - w muzycznej oprawie Hadriana Filipa Tabęckiego i Pawła Stankiewicza. Piosenki, których Kaczmarski nie zdążył już zaśpiewać, wykonają Joanna Lewandowska, Mirosław Baka i Wojciech Brzeziński (godz. 19). W sobotę artyści, których połączyła wrażliwość na słowa Jonasza Kofty - Stanisława Celińska, Iwona Loranc, Justyna Szafran, Jan Janga Tomaszewski - zaśpiewają razem w spektaklu "Stopklatka" Jerzego Satanowskiego (godz. 19).

Refleksyjny, poetycki nastrój podtrzymywać będzie Ewa Błaszczyk, która 3 września recitalem "Spotkanie" przypomni piosenki z tekstami m.in. Agnieszki Osieckiej, ks. Jana Twardowskiego i Jacka Kleyfa, a także przeboje z repertuaru Edith Piaf i Marleny Dietrich (godz. 18).

W Lapidarium do 15 września wystąpią jeszcze m.in. Maria Peszek ze znakomitym projektem "miasto mania" (8 IX, godz. 19), Mirosław Czyżykiewicz wraz z Krzysztofem Nurkiewiczem (9 IX, godz. 20.30) i Anna Szałapak z Piwnicy pod Baranami (10 IX, godz. 19). Przegląd zamknie recital Edyty Geppert (15 września, godz. 19). Bilety (10-20 zł) na wszystkie imprezy dostępne są na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji