Artykuły

Łódź. Zgłoś się do Konkursu Piosenki Aktorskiej

Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty to propozycja dla aktorów i wokalistów, którzy cenią w piosence i muzykę i tekst. Jeszcze przez 10 dni Teatr Muzyczny czeka na zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu.

Nazwiska nagrodzonych poznamy w kwietniu, w czasie gali finałowej Festiwalu OFF-Północna.

W ubiegłych latach do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu młodych artystów, organizatorzy liczą, że nie inaczej będzie tym razem. Tym bardziej, że formuła muzycznej rywalizacji nieco się rozszerzyła. Między innymi podwyższono limit wiekowy - Zapraszamy do muzycznych zmagań uczestników w wieku od 19 do 35 lat - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. - Fantastyczny odzew ze strony śpiewających aktorów z całego kraju w dwóch pierwszych edycjach spowodował, że chcemy rozwijać wydarzenie - podkreśla.

Patronem konkursu jest Jonasz Kofta - dowcipny, błyskotliwy, wszechstronnie utalentowany poeta, dramaturg, satyryk i piosenkarz nazywany wieszczem polskiej piosenki, dlatego najlepszy wykonawca otrzymuje statuetkę Jonaszka. Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych. W tym roku po raz pierwszy Jury Konkursu przyzna również Nagrodę Równościową Przewodniczącego Rady Miasta Łodzi.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i składa się z trzech etapów - naboru, przesłuchań oraz występu finałowego. Organizatorzy zapraszają do udziału aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 35 lat. Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników wystąpi przed jury, któremu przewodzić będzie Wojciech Kościelniak - reżyser spektakli muzycznych i wybitny śpiewający aktor. W gronie oceniających znajdą się też: Piotr Kofta - pisarz; Konrad Imiela - aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Jakub Szydłowski - aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Beata Olga Kowalska - uznana aktorka i wokalistka; Cezary Studniak - aktor, wokalista i reżyser oraz Krzysztof Wawrzyniak - pomysłodawca i kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna, Iwona Konecka, reprezentująca Nietakt!, a także Agnieszka Łuczak - pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. równego traktowania.

Laureaci wystąpią w czasie finałowego koncertu Festiwalu Off-Północna, w ramach którego organizowany jest Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Na mailowe zgłoszenia jest czas do 13 marca 2020 r. Uczestnicy muszą przesłać wykonania dwóch utworów, w tym jedną piosenkę z repertuaru Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji