Artykuły

Warszawa. "Entrée Piosenki Niegłupiej" po raz trzeci

Anna Szałapak, Ewa Błaszczyk (na zdjęciu), Edyta Geppert, Mirosław Baka i Mirosław Czyżykiewicz wystąpią m.in. podczas trzeciej edycji cyklu koncertów piosenki literackiej i poetyckiej pt. "Entrée Piosenki Niegłupiej" w warszawskim Lapidarium. Impreza rozpocznie się 31 sierpnia.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w Łazienkach Królewskich w Teatrze na Wodzie. Wystąpią twórcy zespołu Voo Voo - Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski; swoje utwory przedstawią w wersji akustycznej. Wstęp na koncert jest wolny.

Wszystkie kolejne recitale i koncerty będą odbywać się w Lapidarium. Bilety na imprezy dostępne są na godzinę przed rozpoczęciem, w cenie od 10 do 20 zł.

1 września w koncercie piosenek Jacka Kaczmarskiego pt. "Tunel" wystąpią Mirosław Baka, Wojciech Brzeziński i Joanna Lewandowska. "Tunel" to tytuł ostatniego tomu poezji Jacka Kaczmarskiego, jedynego w jego twórczości, do którego poeta nie napisał muzyki. Gdy zbiór powstawał, choroba nowotworowa artysty była już mocno zaawansowana i Kaczmarski wiedział, że nie zaśpiewa tych piosenek. Muzykę do "Tunelu" stworzył duet Hadrian Filip Tabęcki i Paweł

Stankiewicz.

Koncert piosenek Jonasza Kofty zaplanowano dzień później. Wykonają je m.in. Stanisława Celińska, Justyna Szafran i Joanna Lewandowska.

W kolejnych dniach festiwalu publiczność usłyszy m.in. recital Ewy Błaszczyk, wspólny koncert Adama Andryszczyka i Andrzeja Garczarka oraz "miasto manię" - recital Marii Peszek.

9 września wystąpi kabaret literacki "Piętro Wyżej". Artyści zaprezentują satyryczny program o poezji i poetach pt. "Wylatują nad miasto poeci".

Ostatnie dni festiwalu zarezerwowano na koncerty Mrosława Czyżykiewicza i Krzysztofa Nurkiewicza, Anny Szałapak i Edyty Geppert.

"Entree Piosenki Niegłupiej" jest organizowany w ramach Sceny Letniej w Lapidarium - corocznego cyklu weekendowych, plenerowych koncertów i przedstawień, który odbywa się na dziedzińcu Muzeum Historycznego Warszawy przy ul. Nowomiejskiej na Starówce. Tegoroczna Scena Letnia potrwa do 16 września.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji