Artykuły

Miraż

Najnowsza premiera że nowe kierownictwo stara się o urozmaicenie programu i wzmocnienie personelu. Zaangażowano na reżysera utalentowanego artystę p. Wład. Lenczewskiego, który zagrał mocno rolę Nieznajomego w doskonale wystawionej jednoaktówce F. Falerna "O północy". P. Lenczewski wraz z p. Zarzycką, artystką o szerokiej skali talentu dali tu koncert gry subtelnej i obmyślonej, skupionej i pełniej wyrazu. Mniej udatnie wypadła komedyjka J. Horsta "Dwa razy na tydzień", dość dowcipna w pomyśle.

Trzecia z kolei aktówka uzupełniająca program revue A. Własta, odznacza się dowcipem i humorem. Grana jest b. żywo, co niewątpliwie jest zasługą reżysera J. Cornobisa. Biorą w niej udział z powodzeniem wybitnem pp. Burska Komornicka, Nowicka, Hanusz, (oklaskiwany gorąco), Dudziński, Horski i in. Muzyka Sygietyńskiego Tadeusza miła i melodyjna: tańce efektowne i zręczne, zwłaszcza taniec p. Zofji Pflanzówny.

Prowadził doskonale orkiestrę dyr. W Jaworski, którego ładna, zręczna, pomysłowa kompozycja "Mazealot" - zyskała ogólne uznanie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji