Artykuły

Szczecin. Komplet widzów na "Ławeczce" w Teatrze Małym

Pełna widownia na "Ławeczce" w wykonaniu Piotra Cyrwusa i Iwony Konieczkowskiej. Zaśpiewane przez nich piosenki Włodzimierza Wysockiego zabrzmiały autentycznie i przekonująco.

Piotr Cyrwus (znany z roli Ryśka w serialu "Klan") wystąpił w czwartek i piątek na deskach Teatru Małego. W spektaklu na podstawie sztuki Aleksandra Gelmana, którego też jest reżyserem, towarzyszyła mu Iwona Konieczkowska. Bilety na oba przedstawienia zostały wyprzedane.

Mając w pamięci niedawną wersję filmową z Fraszyńską i Żmijewskim, trzeba powiedzieć, że krakowscy aktorzy wypadli zdecydowanie lepiej. Byli bardziej autentyczni i przekonujący. Oboje świetnie wcielili się w role ludzi zmęczonych życiem i rozpaczliwie poszukujących miłości. Nawet wykonywane przez nich utwory Włodzimierza Wysockiego zabrzmiały naturalnie: bardziej jak osobiste wyznania niż piosenki. Spektakl to ponad godzina świetnej zabawy zaprawionej gorzką refleksją. Szczecińska publiczność nagrodziła artystów kilkuminutową owacją.

"Ławeczka" gościła w Szczecinie w ramach cyklu "Teatr Mały latem". Za tydzień monodram "Cesarz" na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego w wykonaniu Jolanty Olszewskiej z Teatru Dramatycznego w Warszawie. Bilety 25 (ulgowe) i 30 zł. Karnety na pięć przedstawień 100 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji