Artykuły

Kraków. Znamy program Festiwalu Muzyki Filmowej

Choć tegoroczna edycja FMF dopiero za kilka miesięcy, już warto rezerwować sobie majowy czas. Organizatorzy przygotowali dla nas bowiem pięć wypełnionych koncertami i imprezami dni. Będzie widowiskowo, nostalgicznie, a czasem nawet nieco przerażająco.

Będzie też historycznie. Jedną z gwiazd 13. edycji FMF jest bowiem Jerzy Hoffman. 27 maja w ICE usłyszymy muzykę z wyreżyserowanej przez niego Trylogii, z przebojem lat 90., czyli "Dumką na dwa serca" na czele. Koncert ubarwią ponadto: muzyka z filmu Trędowata, w tym "Walc" Wojciecha Kilara, a także kompozycje Krzysztofa Komedy z "Prawa i pięści", Piotra Marczewskiego ze "Znachora", Andrzeja Markowskiego z "Pana Wołodyjowskiego" i Kazimierza Serockiego z "Potopu". W drugiej części wieczoru usłyszymy utwory współczesnych polskich kompozytorów, m.in. Łukasza Targosza, Macieja Zielińskiego i Leszka Możdżera.

W tym roku muzyki słuchać będzie można nie tylko - tradycyjnie - w ICE i Tauron Arenie, ale również pod gwiazdami. Konkretnie: na dachu Galerii Kazimierz. To niedostępne na co dzień miejsce przeobrazi się w dyskotekowy parkiet, wypełniony dźwiękami przebojów z lat 50., 60. i 70, które kinomani znać mogą z filmów Martina Scorsese. Potańczyć będzie można również w Hotelu Forum, który na jedną noc zamieni się w Hawkins. Kyle Dixon i Michael Stein - kompozytorzy muzyki do hitowego serialu "Stranger Things" zapewnią nam imprezę w klimacie lat 80.

Muzyka z tej produkcji pojawi się również podczas TV Series Gala, obok kompozycji z seriali takich jak "Czarnobyl" czy "American Horror Story".

Zwieńczeniem festiwalu będzie zaś koncert "The Music of John Powell". Kompozytor osobiście dobierze i przygotuje utwory ze swojego uhonorowanymi m.in. Grammy i BAFTA dorobku. W programie wieczoru pojawi się muzyka z takich produkcji jak: " Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", czy "Dwa tygodnie na miłość".

A to tylko część zaplanowanych atrakcji. Szczegóły można sprawdzić na stronie: fmf.fm.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji