Artykuły

Szczecin. "Ławeczka" Cyrwusa w Małym

Piotr Cyrwus powszechnie jest znany z roli Ryśka Lubicza w telewizyjnym serialu "Klan". Na stałe związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Na koncie ma role u najlepszych reżyserów, m.in. Krzysztofa Zanussiego, Kazimierza Kutza i Stevena Spielberga. Dziś zobaczymy go z Iwoną Konieczkowską w spektaklu, który sam wyreżyserował.

Andrzej Kulej: Czy to prawda, że w spektaklu śpiewa Pan piosenki Wysockiego? Dotąd Pan tego na scenie chyba nie robił.

Piotr Cyrwus: Gdy kończyłem Szkołę Teatralną w Krakowie, była moda, że wszyscy aktorzy śpiewali. Ale wtedy nie chciałem robić nikomu konkurencji. Teraz przyszedł czas, żeby w ramach poszerzania swojego emploi sięgnąć po śpiew. Ale spektakl teatralny to przecież nie występ w Sopocie. Piosenki mają coś znaczyć i opowiadać pewną historię. Nawet śpiewając, jestem aktorem i tak chciałbym być odbierany.

Gdzie najlepiej się Pan realizuje: w teatrze czy telewizji?

- Przede wszystkim w teatrze, bo w scenie jestem rozmiłowany. Ta miłość zrodziła się już w szkole teatralnej i ciągle jestem jej wierny.

Czy Rysiek z "Klanu" to tzw. przekleństwo roli?

- Ciągle mnie o to pytają... Cieszę się, że potrafiłem wykreować postać Ryszarda Lubicza, która budzi tyle emocji i daje mi popularność. Choć z drugiej strony dla aktora taka rola może być przekleństwem, bo wszyscy myślą, że prywatnie jestem taki sam. A przecież to tylko stworzona przeze mnie postać.

Aleksander Gelman "Ławeczka", reż. Piotr Cyrwus, Teatr Mały, deptak Bogusława 6, czwartek, piątek, godz. 20. Bilety 25 (ulgowe) i 30 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji